Změna velikosti písma

Návštěvnost stránek

303254

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > MŠ Krsovice > Aktuality > Obědy do škol

Obědy do školBezplatné školní stravování - Obědy do škol - 2. pololetí

 

Dobrý den, vážená paní ředitelko/vážený pane řediteli,

jmenuji se Lucie Cirkva Chocholová a obracím se na Vás jako předsedkyně zastupitelského klubu Piráti ve Středočeském kraji.

Ráda bych Vás informovala o Programu 2023 na podporu bezplatného školního stravování ve Středočeském kraji pro děti, žáky a studenty trpící potravinovou nebo materiální deprivací. Projekt budete pravděpodobně znát pod názvem Obědy do škol.

Účelem poskytnutí dotace je zajištění bezplatného školního stravování pro děti v mateřských školách, žáků a žákyň v základních školách a středních školách včetně speciálních škol, konzervatoří či studentů a studentek ve školských výchovných a ubytovacích zařízeních typu domov mládeže a internát ve věku 2-26 let.
Nyní běží termín pro žádosti na druhé pololetí letošního školního roku.

Protože je pro nás velmi důležitý rovný přístup a materiální pomoc sociálně znevýhodněným dětem a dospívajícím dovolujeme si na dotační program tímto způsobem upozornit organizace, které dle našich informací možnosti této podpory v posledním dotačním období nevyužily.

Cílem podpory je zlepšení podmínek dětí a dospívajících a předcházet jejich případném sociálnímu vyloučení. Proto z této dotace můžete podpořit děti a dospívající na základě příjmové a sociální situace rodiny, která se dokládá čestným prohlášením. Rodina musí pobírat dávku v hmotné nouzi a posouzení situace dítěte může provádět také samotná škola.

Žádat o dotaci mohou školy nebo školská zařízení se sídlem ve Středočeském kraji jejichž zřizovatelem není Středočeský kraj. Žadatel musí přímo nebo ve spolupráci s jinou školou či školským zařízením zajišťovat školní stravování.

Pro podporu na 2. pololetí školního roku 2023/2024 můžete žádat nyní od 4. prosince do 15. prosince (14 hod.). Maximální výše dotace může být až 1 100 000 Kč a povinná spoluúčast žadatele není stanovená. Více informací k vypsanému programu naleznete na příslušné webové stránce úřadu, vč. kontaktu na projektovou manažerku.
https://kr-stredocesky.cz/web/dotace/obedy-do-skol.

 

Pokud narazíte na nějaké případné potíže, rádi vám jakkoliv pomůžeme. Přeji vám hodně zdaru s přípravou projektů, ale také zasloužený odpočinek v průběhu vánočních prázdnin.

S pozdravem,

Lucie Cirkva Chocholová
Předsedkyně zastupitelského klubu Piráti

 

vyřizuje:

 

Bc. Michal Macek
tajemník zastupitelského klubu Piráti
klubpirati@kr-s.cz
+420 603 817 630
[1641208100754]